Jak wygląda typowa azjatycka kolacja w Restauracja-Azja.pl

Z czym to się je, czyli w kilku słowach o kuchni azjatyckiej w restauracji takiej jak nasza. Do szerokiego miana kuchni azjatyckiej wliczamy tak naprawdę kilka rodzajów kuchni, a mianowicie: kuchnię japońską, kuchnię chińską, kuchnię koreańską i kuchnię wietnamską. Samo określenie kuchnia azjatycka jest potocznym określeniem, na wszystkie te rodzaje kuchni. Należy jednak zauważyć, że ich cechą wspólną jest fakt, że wszystkie te kuchnie cechuje dobro o zdrowie i liczy się smak przyrządzanych potraw. To dzięki takiej, a nie innej kuchni mieszkańcy Azji cieszą się od wieków brakiem złośliwej nadwagi, czy nie cierpią na wiele chorób, dotykających zachodnie cywilizacje, związanych z jedzeniem zbyt tłustych czy niezdrowych potraw.

Kuchnia azjatycka, czyli popularny chiński bar na rogu?

Masowo powstałe chińskie restauracje czy bary zostały stworzone jako miejsca oferujące w swojej ofercie fast foody. Jedzenie podawane w nich zostało tak uproszczone i przetworzone, aby zaspokoić smaki i oczekiwania, przyzwyczajonych do szybkiego życia Europejczyków, czy Amerykanów, gdzie śpieszą się oni do swych biur, gdzie białe koszule męskie z myBaze.com są ważną częścią ubioru.

Co dominuje w kuchni azjatyckiej?

W kuchni azjatyckiej spotykamy nienasycone kwasy tłuszczowe, w postaci oleju sezamowego, oleju sojowego. Oprócz tego dominują takie składniki, jak morskie ryby, a także drób, owoce i warzywa. Z całą pewnością czerwone mięso, nabiał i słodycze należą w tej kuchni do składników mało używanych.

Świeże warzywa

W każdym posiłku muszą znaleźć się świeże warzywa. Przyrządzane są zazwyczaj na ciepło, tylko na parze, bądź w tak zwanym woku. To sprawia, że zachowują więcej cennych składników odżywczych. Soja jest królową azjatyckiej kuchni i jest spożywana w praktycznie każdej postaci. Jest to może związane z tym, że soja jak każdy wegetarianin zapewne wie, jest doskonałym zamiennikiem mięsa. Takie produkty, jak tofu, tempeh, czy pasta miso, kojarzone pewnie przez większość czytelników z potrawami dla wegan (menu dla wegan i ergetarian znajdziesz tutaj) jest spożywana na co dzień w Azji. Można je spokojnie dodawać do wszelkiego rodzaju potraw, przy każdym posiłku, czy to do sałatek, zup, dań obiadowych i deserów. 

Ryż, jako must have kuchni azjatyckiej

Kuchnia azjatycka nie istniałaby bez ryżu, a z całą pewnością nikt nie byłby w stanie sobie tego wyobrazić. Ryż jako składnik potraw niesie wiele korzyści prozdrowotnych, gdyż jest zdrowy, posiada wiele składników odżywczych, a przy tym lekkostrawny. Ryż według zasad kuchni azjatyckiej można przyrządzać na bardzo wiele sposobów. Może w tym tkwi jego sekret, że pomimo spożywania go każdego dnia, trudno żeby się znudził.

Przyprawy, przyprawy i jeszcze raz przyprawy

Kolejnym składnikiem, bez którego nikt zapewne nie wyobraża sobie kuchni azjatyckiej są przyprawy. Dominują tu szczególnie takie przyprawy, jak imbir, chili oraz kolendra. Z całą pewnością dodadzą one aromatu, niesamowitego smaku i zapachu każdej potrawie. Dodatkowo urozmaicą też barwnie każde danie. Spożywanie takiego posiłku to istny majstersztyk wizualny i dla podniebienia.

Oferujemy

dowóz do klienta
menu do uzgodnienia
zobacz menu w formacie PDF
promocje
wszelkie prawa zastrzeżone AZIA Restauracja Orientalna 2011